Dysonanse, współbrzmienie i interakcje. Błoto na Dziedzińcu Kultury

Jednym z zespołów, które zagrają na tegorocznym Dziedzińcu Kultury jest grupa Błoto. Muzycy wystąpią pod hasłem „PRZENIKANIE” w ramach cyklu zatytułowanego „Ballady i dysonanse”, który wpisuje się w obchody roku romantyzmu. Z artystami rozmawiamy o tym, jak rozumieją te tematy w kontekście swojej twórczości.

„Wydaje mi się, że to przede wszystkim są dysonanse. Gdyby ich nie było, nie byłoby muzyki. Wszystko byłoby piękne i monotonne” – mówi Paweł Stachowiak. Muzycy zwracają uwagę na łączenie rożnych od siebie przestrzeni dźwiękowych. To zabieg znamienny dla twórczości Błota. W podcaście usłyszą Państwo o poszukiwaniu melancholii i współistnieniu na scenie.

„Myślimy filmowo” – dodają artyści, wspominając ostatnią płytę EABS, formacji, z której zrodziło się Błoto. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Sebastianem Jóźwiakiem, Markiem Pędziwiatrem, Marcinem Rakiem i Pawłem Stachowiakiem.

Koncert Błota odbędzie się 15 lipca 2022 roku w ramach cyklu Dziedziniec Kultury. Obowiązuje rejestracja. Zespół wystąpi w składzie: Latarnik, OlafSaxx, Cancer G, Wuja HZG. Pełny program Dziedzińca Kultury jest dostępny na stronie Narodowego Centrum Kultury.

W audycji usłyszą Państwo fragmenty utworów „Prostactwo”, „Prostota” i „Hipokryzja” z ostatniego albumu Błota pt. „Kwasy i Zasady” (Astigmatic Records, 2021).

O albumie EABS „Discipline of Sun Ra” rozmawialiśmy w jednym z odcinków przeglądu „Kontrola Jakości”.

fot. Ola Bodnaruś.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera