Noir dalekie od stereotypów – ARS LATRANS Orchestra

„Chodziło nam o to, żeby zbierać uzdolnionych artystów, tworzyć coś razem, by mogło to pozwolić każdemu z nich wyjść dalej, wyżej” – mówi w podcaście Piotr Wykurz, perkusista i założyciel zespołu ARS LATRANS Orchestra. O ich nadchodzącym albumie rozmawiamy także z producentem – Radosławem Baranowskim.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Zespół zagrał podczas festiwalu Wschód Kultury Inny Wymiar w Białymstoku. To właśnie tam udało nam się porozmawiać z muzykami o ich kolejnej płycie, nawiązującej do stylistyki noir. „Kierowaliśmy się tym, żeby odejść od stereotypowości i sterylności, do której polski słuchacz jest przyzwyczajony w ostatnich latach” – mówi producent najnowszego materiału. „To będzie brudna płyta” – dodaje.

W audycji rozmawiamy o założeniach towarzyszących powstaniu zespołu oraz o pracy nad nadchodzącą płytą. Artyści opowiadają o obozach kompozycyjnych i producenckich, podczas których szlifowali materiał na album. Zapowiadają też październikowy ARS LATRANS Festival 2023: Noir. Zapraszamy do słuchania.

W podcaście usłyszą Państwo fragmenty singli „Czy ty też tak masz?” oraz „Petty Souls”.

Zdjęcia pochodzą z koncertu ARS LATRANS Orchestra, który odbył się 25 sierpnia 2023 roku podczas festiwalu Wschód Kultury Inny Wymiar w Białymstoku.

Noir dalekie od stereotypów – ARS LATRANS Orchestra – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera