To nie jest hip-hop. Rozmowy

Na czarnej okładce książki wydrukowane są pseudonimy raperów oraz pogrubiony tytuł „To nie jest hip-hop. Rozmowy”.

Seria wywiadów z postaciami kształtującymi polską branżę hip-hopową doczekała się już trzeciej odsłony. W Audycjach Kulturalnych pytamy jej autorów – Jacka Balińskiego i Bartka Strowskiego o ich stosunek do polskiego rapu i kulisy wyjątkowych rozmów.

Transkrypcja podcastu pod tekstem poniżej.

Kiedy w 2018 r. wydawali pierwszą część książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, obawiali się o zwrot kosztów zapłaconych drukarni. Bardzo szybko okazało się jednak, że nakład musi być wznowiony (i to niejednokrotnie). Czytelnicy pokochali serię pogłębionych wywiadów z postaciami tworzącymi polską scenę hip-hopową.

Naszymi gośćmi są autorzy książki, Jacek Baliński i Bartek Strowski, z którymi rozmawiamy o ich zainteresowaniu rapem – od pierwszych słuchanych płyt po serię intymnych rozmów z twórcami. Za co kochają polski hip-hop i czy sentymentalizują jego początki? Wreszcie – które wywiady mają dla nich największy ładunek emocjonalny? Posłuchajcie!

Książka „To nie jest hip-hop. Rozmowy 3” ukaże się 4 grudnia. Postaci, z którymi autorzy rozmawiali w tej części: 600 V, Bonson, Eldo, Ero, Mateusz Jędrzejewicz, Kali, Kuba Knap, Witek Michalak, Paluch, Peja, Rahim, The Returners, Sarius, Spisek Jednego i Bartłomiej Walczuk.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Re-Fleksje” (Pezet/NOON) oraz „Miej wątpliwość” (Łona i Webber).

Posłuchajcie też naszej rozmowy o filmie „Skandal. Ewenement Molesty”.

To nie jest hip-hop. Rozmowy – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera