Szorstkie: „Hałas daje możliwość zresetowania się”

Zaczęło się od pandemicznego spotkania w studiu ukrytym w lesie. Robert Kafel, Kamil Klama i Michał Klama stworzyli zespół Szorstkie, łączący muzykę na styku eksperymentu, awangardy, noise’u i improwizacji. W ostatni czwartek zagrali na festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia w Lublinie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Na brzmienie i charakter zespołu wpłynęło niełatwe doświadczenie pandemicznej izolacji oraz chęć stworzenia nowej przestrzeni do artystycznej wypowiedzi. Szorstkie dla żadnego z muzyków nie jest artystycznym debiutem. Ich pierwsza płyta ukazała się w wytwórni Gusstaff Records, świętującej w tym roku 25-lecie istnienia. To właśnie tę oficynę zaprezentowano podczas tegorocznej odsłony Innych Brzmień.

W podcaście pytamy o historię zespołu, pracę nad dźwiękiem i kontrolowanie hałasu. „Nie rozmawiamy o tym, jak to zagramy. To wychodzi samoistnie, w trakcie grania – komunikacja poprzez muzykę, poprzez tworzenie dźwięku” – usłyszą Państwo w audycji. Zapraszamy do słuchania.

W audycji usłyszą Państwo fragmenty utworów „podszyt”, „dzicze bagno” oraz „gruz” z płyty „szorstkie” (Gusstaff Records, 2022).

fot. Katarzyna Anna Kubiak

Szorstkie: „Hałas daje możliwość zresetowania się” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera