„Moje serce w Warszawie” – Sorry Boys w hołdzie powstańcom warszawskim

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys nagrał album z utworami opowiadającymi o Warszawie 1944 roku. Płyta zawiera osiem kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover legendarnego utworu Czesława Niemena, pt. „Sen o Warszawie”.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

3 października, w 79. rocznicę upadku powstania warszawskiego spotykamy się z liderką grupy, Belą Komoszyńską by porozmawiać o tym szczególnym dla zespołu albumie. Specjalnym, bo opowiadającym powstańczą historię rodzinną Piotra Blaka, członka Sorry Boys.

„Moje serce w Warszawie” to płyta, o której zespół myślał od kilku lat. Pisząc teksty i komponując muzykę twórcy słuchali powstańczych wspomnień i przeglądali powstańcze listy. Na albumie można usłyszeć wyznanie młodzieńczej miłości, poczuć atmosferę wiary i nadziei na zwycięskie zakończenie wojennej zawieruchy i wreszcie zapoznać się z małą, osobistą historią Warszawy.

Bela Komoszyńska opowiada Audycjom Kulturalnym o wzruszających spotkaniach z bohaterkami tamtych dni, m.in. o Halinie Rogozińskiej, która w powstaniu warszawskim nosiła pseudonim „Mała” i była łączniczką IV Obwodu Ochota, a na płycie „Moje serce w Warszawie” ze wzruszeniem śpiewa fragment piosenki.

Rozmawiamy również o gościach specjalnych przedsięwzięcia, wśród których, m.in. znajduje się Robert Gawliński i Natalia Szroeder.

Premierze płyty towarzyszył specjalny koncert, na którym piosenek z albumu „Moje serce w Warszawie” słuchali powstańcy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Fot. @olabodnarvs

„Moje serce w Warszawie” – Sorry Boys w hołdzie powstańcom warszawskim – transkrypcja podcastu

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera