Simona Kossak – wolny ptak w artystycznej rodzinie…

Nie była „czwartym Kossakiem“, wielkim malarzem, jak chciała rodzina. Była sobą – Simoną Kossak – wybitną biolożką, wielką obrończynią zwierząt i dzikiej przyrody, kobietą niezwykłą, chodzącą swoimi drogami.

Profesor doktor habilitowany nauk leśnych, popularyzatorka nauki. Znana przede wszystkim z aktywności na rzecz zachowania resztek naturalnych ekosystemów Polski. Określała siebie mianem zoopsychologa. Urodziła się 30 maja 1943 w Krakowie, zmarła 15 marca 2007 w Białymstoku.

Gościem Audycji Kulturalnych jest Natalia Koryncka – Gruz, producentka, scenarzystka i reżyserka filmu dokumentalnego pt.“Simona“, który miał swoją premierę na tegorocznym Festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

W Audycji rozmawiamy o niebanalnym życiu Simony Kossak, o jej niezwykle głębokiej relacji z dzikimi zwierzętami, jej naukowych badaniach i ogromnej pracy na rzecz Puszczy Białowieskiej.

Jak brzmi przesłanie Simony Kossak i dlaczego warto je sobie przypominać także dziś, 15 lat po śmierci naukowczyni? O tym w Audycjach Kulturalnych. Zapraszamy!

Simona Kossak – wolny ptak w artystycznej rodzinie… – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera