„Zaufać sobie i robić swoje” – RYSY na Dziedzińcu Kultury

Duet RYSY niespodziewanie powrócił w tym roku z nową płytą. Materiał z „4GET” wykracza poza utarte schematy, prezentując autorskie podejście do muzyki klubowej. W podcaście rozmawiamy z twórcami na kilka dni przed koncertem w ramach Dziedzińca Kultury.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Jak podkreślają w rozmowie Łukasz Stachurko i Wojciech Urbański, ich muzyka oscyluje między gatunkami i emocjami. Jest zawieszona gdzieś „pomiędzy smutkiem a szczęściem”. Nie daje się jednoznacznie sklasyfikować, ponieważ zdaniem muzyków, najciekawsza twórczość to ta ponadgatunkowa. Gdy tylko zaczyna grozić jej zaszufladkowanie, artyści zmieniają kierunek. W audycji rozmawiamy z duetem o brzmieniu RYS i najnowszym materiale, który powstawał podczas pandemii.

Zespół wystąpi na Dziedzińcu Kultury w piątek 20 sierpnia 2021 roku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Organizatorem cyklu letnich koncertów jest Narodowe Centrum Kultury.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Anima” oraz „4GET” z albumu zatytułowanego „4GET” duetu RYSY (Dyspensa Records, 2021).

Zdjęcie: RYSY fot. Kacper Żywicki.

„Zaufać sobie i robić swoje” – RYSY na Dziedzińcu Kultury – transkrypcja podcastu

Rysy – 4GET (Dyspensa Records, 2021)
RYSY fot. Konrad Tułak @nghtlou

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera