„Muzyka jest krajobrazem kultury kraju” – rozmowa z Karoliną Cichą

O przejawach patriotyzmu w muzyce rozmawiali prelegenci ostatniej debaty z cyklu „Polskie DNA”, organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii Barwy Wspólne. Jej gościem była m.in. Karolina Cicha, która w Audycjach Kulturalnych opowiada o łączącej roli muzyki i inspiracjach regionem Podlasia.

Kompozytorka i multiinstrumentalistka tworzy w obszarze muzyki folkowej. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmują tradycyjne dźwięki z rodzinnego województwa podlaskiego. Bogaty etnicznie obszar obfituje w różnorodne stylistyki, które pobudzają artystkę do wielokierunkowych poszukiwań muzycznych. Jak sama mówi, jej misją jest „tłumaczenie” tradycji na język współczesny. W podcaście rozmawiamy o muzyce jako sztuce będącej wyrazem kultury danego kraju, ale także jako sile łączącej nawet najbardziej odległe światy.

Nadchodząca płyta Karoliny Cichej „Karaimska Mapa Muzyczna” jest pokłosiem projektu zrealizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „O grzebaniu umarłych” oraz „Miks melodii kurpiowskich” z płyty „Wieloma językami” (Karolina Cicha & Spółka, Bart Pałyga).

Fot. Michał Heller.

„Muzyka jest krajobrazem kultury kraju” – rozmowa z Karoliną Cichą – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera