Port Kultury – letnie koncerty Narodowego Centrum Kultury

Port Kultury to cykl koncertów transmitowanych w internecie, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z radiową Trójką. Na klimatycznej barce otoczonej nadwiślańską przyrodą co tydzień występują artyści związani z polską sceną alternatywną.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Cykl zainaugurował koncert zespołu Tęskno, który specjalnie na tę okazję przygotował autorską aranżację utworu Adama Repuchy „Zabierz mnie do morza”. W minioną sobotę na deskach barki zagościł Tomasz Makowiecki, wykonując utwory z płyty „Moizm”. To jednak dopiero początek, bo przed nami jeszcze trzy występy, a najbliższym z nich będzie występ duetu Bisz/Radex. 

O Porcie Kultury opowiada Piotr Metz z Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Jan Żółtowski z Narodowego Centrum Kultury. Z rozmowy dowiedzą się Państwo o kulisach cyklu, wpływie nietypowego otoczenia na odbiór muzyki, a także o tym, jakie znaczenie w tych szczególnych czasach mają koncerty transmitowane online. 

Już w najbliższą sobotę od godziny 20:00 na facebookowym fanpage’u Narodowego Centrum Kultury, a także na antenie radiowej Trójki, odbędzie się transmisja kolejnego koncertu na żywo, wprost znad Wisły.

Nagrania video wydarzeń, które odbyły się w ramach cyklu dostępne są na kanale YouTube Narodowego Centrum Kultury:

Port Kultury – letnie koncerty Narodowego Centrum Kultury – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera