Port Kultury: Joanna Duda Trio

W 2017 roku kompozytorka Joanna Duda powołała do życia zespół, w którym jazz spotyka klasykę, a następnie poddaje się elektronicznym eksperymentom. Trio stworzone przez pianistkę, Maksymiliana Muchę i Michała Bryndala zagra w najbliższą sobotę w Porcie Kultury.

Nieoczywistość, otwartość i fuzja gatunków charakteryzują muzykę powstającą pod przewodnictwem Joanny Dudy – instrumentalistki grającej w wielu formacjach. Jej ostatnią solową płytę „KEEN” poprzedził debiut z 2013 roku o przewrotnym tytule „The Best Of”. Jednym z projektów artystki jest trio, które publiczność usłyszała po raz pierwszy trzy lata temu na festiwalu Jazzahead! w Bremie.

W najbliższą sobotę, 19 czerwca 2021 roku, zespół w składzie: Joanna Duda (fortepian, układy scalone), Maksymilian Mucha (kontrabas) i Michał Bryndal (perkusja) wystąpi na nadwiślańskiej barce w ramach Portu Kultury. Tymczasem, artystka odpowiada w naszym filmiku na kilka krótkich pytań, dzięki którym poznają ją Państwo bliżej. Zapraszamy do oglądania!

Bezpłatna transmisja koncertu będzie dostępna na profilach Narodowego Centrum Kultury od godziny 20:00. Gospodarzami wydarzenia są redaktor Piotr Metz i dyrektor NCK – prof. Rafał Wiśniewski. To już druga odsłona cyklu koncertów online znad Wisły.

Fot. Materiały prasowe.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera