Port Kultury: Baasch

Na kolejnych płytach dał się poznać jako twórca transowej, mrocznej elektroniki. Jego muzyka hipnotyzuje, wciąga i trzyma w napięciu. Już w najbliższą sobotę zagra koncert w ramach Portu Kultury. Dziś odpowiada nam na kilka krótkich pytań. Poznajcie bliżej Baascha!

Na ostatnim albumie Bartosza Schmidta znalazły się zdecydowanie klubowe utwory. Dark-popowe melodie łączą się z pulsującym rytmem, a intrygujące teksty pozwalają wejść głębiej we wrażliwość artysty. Oprócz kilku albumów, Baasch ma na swoim koncie również muzykę ilustracyjną do filmów i spektakli teatralnych.

W najbliższą sobotę, 22 maja 2021 roku, artysta wystąpi na nadwiślańskiej barce jako kolejny gość tegorocznego Portu Kultury. Bezpłatną transmisję koncertu online będziecie mogli oglądać od godziny 20:00 na portalach społecznościowych Narodowego Centrum Kultury. Gospodarzami wydarzenia są redaktor Piotr Metz oraz dyrektor NCK – prof. Rafał Wiśniewski.

O albumie „Noc” rozmawialiśmy z artystą w jednym z odcinków przeglądu płytowego Kontrola Jakości – zapraszamy do słuchania!

Fot. Bart Pogoda.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Martyna Matwiejuk

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera