Kontrola Jakości: P.Unity – „No Codes”

Świadomy, całościowy, nagrywany z poczuciem swobody – tak członkowie zespołu P.Unity opisują swój drugi album długogrający. Płyta „No Codes” ukazała się po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa funkowo-soulowej grupy.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Dla mnie jest najważniejsze to, żeby robić muzykę, kiedy jest na nią czas i pomysł, i chęć jej robienia. Wyciskanie pod kalendarz chyba nie leży w naszej naturze, w mojej na pewno nie” – mówi w podcaście Jędrzej Dudek, który wraz z Maciejem Sondijem odwiedził nasze studio. Muzycy zdradzają, jak powstawał materiał na „No Codes”. Utwory nagrano w domowej atmosferze. Zaczyn części z nich powstał już kilka lat temu. Jak przekonują artyści, ta płyta wyraża zespół najpełniej.

Album nagrano w składzie: Jędrzej Dudek, Maciej Sondij, Miłosz Oleniecki, Adrian Manowski, Rafał Dutkiewicz, Sara Jaroszyk, Weronika Grzesiewicz, Michał Łuka, Radek Nowak i Witold Haliniak. W audycji usłyszą Państwo fragmenty utworów „Lovers’ Disappearance”, „Morphin’” oraz „The Line” z płyty „No Codes” (U Know Me Records, 2023).

Zapraszamy do słuchania poprzednich odcinków cyklu płytowego „Kontrola Jakości”.

Kontrola Jakości P.Unity – „No Codes” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera