Gra planszowa Ojczysty – Joanna Kozłowska-Pięcek, Karol Madaj

ojczysty gra

Ile znasz książkowych słów, które wyszły już z użycia w polszczyźnie? Jak często posługujesz się językiem rodem z wielkiej korporacji? Przekonasz się o tym, grając w grę planszową wydaną przez Narodowe Centrum Kultury.

Ojczysty to językowa gra imprezowa przeznaczona dla grupy od trzech do ośmiu graczy. Jej celem jest odgadywanie ukrytych słów przy pomocy widocznych na planszy podpowiedzi.

Gra została wydana w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty – dodaj do ulubionych, prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury od 2012 r.

W tym odcinku zaprosiłam do rozgrywki recenzentkę gier planszowych, Joannę Kozłowską-Pięcek z portalu gamesfanatic.pl. Z kolei o tym, jak powstają edukacyjne gry planszowe, opowiedział mi twórca OjczystegoKarol Madaj.


Już 1 grudnia odbędzie się kolejna edycja największej warszawskiej imprezy planszówkowej – Planszówki na PGE Narodowym (czytaj o wydarzeniu na stronie przedsięwzięcia). Partnerem Głównym imprezy jest Narodowe Centrum Kultury, które pojawi się na targach wraz z grą „Ojczysty”.


Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do Newslettera