Wirtualna wystawa w Kordegardzie. O czasie i wieczności

Grafika, na białym tle znajduje się szare koło, w którego centrum stoi drewniana piramida ze ściętym czubkiem. Płaski dach piramidy wykonany jest ze złota.

Odwiedzamy dziś z Państwem wirtualną wystawę w Kordegardzie, Galerii Narodowego Centrum Kultury. „O czasie i wieczności. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II” to ekspozycja w formie filmu, który wyreżyserował Maciej Szupica. Twórca mówi nam o swoim stosunku do form medalierskich i pracy nad wystawą prezentowaną w internecie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

To ekspozycja przygotowana przez artystów, którzy łączą rzemiosło ze sztukami plastycznymi. W tym przypadku mieli nawiązać do słów Jana Pawła II o czasie i wieczności z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Film prezentuje 40 prac medalierskich współczesnych polskich twórców. Możemy w nim także zobaczyć samych artystów, którzy mówią o swoich inspiracjach.

Filmowa prezentacja jest efektem współpracy Kordegardy z Polskim Stowarzyszeniem Sztuki Medalierskiej. Wybrane prace zostały wyłonione w konkursie, o którym więcej mogą Państwo poczytać na stronie Galerii NCK. Znajdą też tam Państwo informacje o wystawie i w końcu sam film.

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty filmu „O czasie i wieczności”.

Fot. Barbara Solarewicz / na zdjęciu „Mistyczne okno” Francisco Remiseiro.

Wirtualna wystawa w Kordegardzie. O czasie i wieczności – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera