„Musieliśmy się nauczyć trochę inaczej komponować”. Niemoc na Innych Brzmieniach

Jesienią ubiegłego roku ukazał się ich drugi album długogrający. Płyta była miłym zaskoczeniem dla słuchaczy, którzy przywykli do instrumentalnej formuły zespołu. O „Kilku Najlepszych Dniach w Życiu” rozmawialiśmy z Niemocą przed ich koncertem na festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia w Lublinie.

Chłód, brak dostępu do wody i łóżek, mury opuszczonej willi – to nie scenografia filmu grozy, ale przestrzeń, w której chłopaki z zespołu Niemoc nagrali swój drugi longplay. Po raz pierwszy w ich muzyce znalazły się elementy wokalne. Na albumie gościnnie wystąpili: Kacha Kowalczyk, Tęskno, Próżnia, Michał Wiraszko i Misia Furtak.

„Z wokalami nie było tak, że się ugięliśmy pod naporem tego, że ktoś nam kazał to zrobić, tylko po prostu po siedmiu latach istnienia jako zespół instrumentalny doszliśmy do wniosku, że w tym momencie chcielibyśmy zaprosić gości wokalnych na płytę” – mówią muzycy. Z Michałem Drozdą, Filipem Awłasem i Radkiem Regułą rozmawialiśmy kilka godzin przed ich koncertem w ramach lubelskiej odsłony festiwalu Wschód Kultury. Grupa Niemoc wystąpiła na Innych Brzmieniach 9 lipca 2022 roku.

W materiale wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Lekkie Góry” i „Dwa Tygodnie” z płyty „Kilka Najlepszych Dni w Życiu” (Seszele, 2021).

Zdjęcia z koncertu podczas festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia. Zdjęcie główne: fot. Katarzyna Anna Kubiak.

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera