Nadzwyczajni. Ukraińska sztuka graficzna w Lublinie

Prace artystów zrzeszonych w kolektywie Pictoric ponownie będzie można zobaczyć w Lublinie. Na odwiedzających festiwal Wschód Kultury Inne Brzmienia tym razem czeka graficzna opowieść o ludziach, dzięki którym mogliśmy funkcjonować w czasie pandemii.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Klub Pictoric stworzyli przedstawiciele współczesnej ukraińskiej grafiki. Prężnie działający kolektyw od lat promuje sztukę najwyższej próby w kraju i zagranicą. Ich projekt poświęcony ważnym postaciom historii Ukrainy zainspirował twórców do stworzenia prac przedstawiających „zwyczajne” osoby, które pełnią ważne (i pożyteczne) role w społeczeństwie. Nie tylko myśliciele, pisarze czy muzycy, ale także pielęgniarki, tramwajarze i wykrawacze mięsa – to również dzięki ich pracy możemy funkcjonować na co dzień. Szczególnie mocno mogliśmy się o tym przekonać w czasie pandemii.

Podczas lubelskiej odsłony festiwalu Wschód Kultury, w Warsztatach Kultury będzie można obejrzeć wybór ok. 50 prac z projektu „Nadzwyczajni”. O wystawie plakatów opowiadała w Audycjach Kulturalnych Emilia Kietlińska-Drozd. Inne Brzmienia zakończą się 27 czerwca 2021 roku, ale ekspozycja będzie dostępna co najmniej do końca lipca na Starym Mieście w Lublinie, przy ulicy Grodzkiej 7.

Prace dzięki uprzejmości klubu ilustratorów Pictoric.

Nadzwyczajni. Ukraińska sztuka graficzna w Lublinie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera