Muzyczna wędrówka Macieja Obary

Maciej Obara – saksofonista, kompozytor i improwizator, trzeci Polak po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, który został zaproszony do współpracy z legendarną wytwórnią ECM. Jesienią odbyła się światowa premiera jego najnowszego albumu – Maciej Obara Quartet „Fronzen silence”.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Z artystą spotykamy się w Audycjach Kulturalnych, by porozmawiać o najnowszej płycie, którą zainspirowały wędrówki po Karkonoszach.

Maciej Obara w trakcie pandemii ruszył samotnie ulubionymi szlakami, a zimowe pejzaże znalazły swój dźwiękowy obraz na płycie. Artysta opowiada o wrażeniach, jakie towarzyszyły obcowaniu z pozbawioną turystów, zatopioną w ciszy przyrodą. Album jest hołdem dla tej górskiej krainy, a tytuły utworów nawiązują do konkretnych miejsc na mapie Polski i świata.

Nasze spotkanie jest także okazją do rozmowy o międzynarodowym kwartecie Macieja Obary, śladach fascynacji free jazzem i artystycznym momencie, w jakim aktualnie się znajduje.

Gość Audycji Kulturalnych opowiada również o miłości do starych saksofonów, uroku płyt winylowych i kompozytorskich planach. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Zdjęcie: Maciej Obara Quartet fot. Jacek Poremba

Muzyczna wędrówka Macieja Obary – transkrypcja podcastu

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera