Marta Zalewska: „Muzyka musi mieć w sobie ludzki pierwiastek”

Tegoroczną odsłonę cyklu koncertów na Dziedzińcu Kultury otworzy Marta Zalewska. Multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów wystąpi z zespołem już 7 lipca.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Tego lata dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Do dźwiękowego wszechświata zabiorą nas artyści reprezentujący różne gatunki muzyki – od jazzu przez pop, po elektronikę i awangardę. Cykl piątkowych koncertów otworzy występ Marty Zalewskiej, z którą rozmawiamy w tym odcinku Audycji Kulturalnych.

Artystka opowiedziała nam o swojej ostatniej płycie, której produkcja zbiegła się ze szczytem pandemii. To m.in. materiał z albumu „Jestem” usłyszymy podczas najbliższego koncertu z cyklu „Konstelacje”. W podcaście usłyszą Państwo, dlaczego Marta Zalewska lubi spoglądać w muzyczną przeszłość, jak odnalazła się w roli prowadzącej w radiu i jakie wyzwania teatralne czekają ją w najbliższym czasie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Organizowany przez Narodowe Centrum Kultury koncert Marty Zalewskiej odbędzie się 7 lipca przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie. Wstęp na wydarzenia z cyklu jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram koncertów: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/dziedziniec-kultury/wydarzenia/muzyczne-konstelacje-na-dziedzincu-kultury

Marta Zalewska „Muzyka musi mieć w sobie ludzki pierwiastek” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera