Kontrola Jakości: Mariusz Duda – „Interior Drawings”

„Dzięki temu, że udało mi się stworzyć ten projekt, czuję się bardziej spełniony” – mówi Mariusz Duda w rozmowie z Martyną Matwiejuk. Muzyk występujący pod w zespole Riverside i tworzący projekt Lunatic Soul, wydał właśnie album zamykający „lockdownową trylogię”, nagraną pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Na „Interior Drawings” znajdziemy więcej pianina i głosu. W porównaniu z „Lockdown Spaces” (2020) i „Claustrophobic Universe” (2021) to zdecydowanie spokojniejszy materiał. Pierwotnie album miał nosić tytuł „Rain Drawings”, jednak autorowi zależało na konsekwentnym nawiązaniu do czasu izolacji i pandemii.

„W swojej ostatniej twórczości mam chyba misję, by iść z mroku w stronę światła” – tłumaczy muzyk w podcaście. Trylogia jest też subtelnym nawiązaniem do jego dzieciństwa – czasu gier, komiksów i muzyki elektronicznej słuchanej z kaset magnetofonowych. Jak to się stało, że Mariusz Duda postanowił zająć się muzyką? Zapraszamy do słuchania!

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Racing Thoughts” i „Shapes in Notebooks” z albumu „Interior Drawings” Mariusza Dudy.

O poprzednich płytach z trylogii mogą Państwo usłyszeć w podcastach:
Kontrola Jakości: Mariusz Duda, Błoto, Urbanski
Kontrola Jakości: Mariusz Duda, Fuego Del Mar, Sutari, Vysoké Čelo

Kontrola Jakości: Mariusz Duda – „Interior Drawings” – transkrypcja podcastu

Mariusz Duda
Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera