Margaret i Grubson w kolektywach na Wschodzie Kultury w Rzeszowie

Od lat tradycją koncertu głównego podczas rzeszowskiej odsłony festiwalu Wschód Kultury są kolektywne występy twórców z różnych krajów. W tym roku na scenie Europejskiego Stadionu Kultury Margaret połączy siły z ukraińskim zespołem hip-hopowym Kalush, a Grubson zagra z folkową grupą DakhaBrakha.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W naszym podcaście artyści opowiadają o tym, co decyduje o powodzeniu współpracy scenicznej. Margaret podkreśla rolę energii wytwarzającej się podczas spotkania dwóch różnych osobowości artystycznych. Jak przekonuje Grubson, odrębność stylistyczna twórców nie powinna być w takich sytuacjach przeszkodą.

Koncerty kolektywów podczas Wschodu Kultury w Rzeszowie są ekscytujące nie tylko dla odbiorców, ale i wykonawców, którzy znajdują się w zupełnie nowych sytuacjach scenicznych. Jakie przeczucia odnośnie wydarzenia mają nasi rozmówcy? Zapraszamy do słuchania!

Wschód Kultury w Rzeszowie potrwa od 25 do 27 czerwca 2021 roku. Utworzone w ramach kolektywów składy to: Sylwia Grzeszczak / Jamala, Grubson / DakhaBrakha, Margaret / Kalush oraz Krzysztof Zalewski / Nizkiz. Tego dnia na scenie Europejskiego Stadionu Kultury wystąpi również Roksana Węgiel i projekt ANAWA 2020 (Voo Voo, Kasai, Spięty, Krzysztof Zalewski).

Więcej informacji o festiwalu, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury, znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Na zdjęciu Grubson (fot. Marta Kacprzak) i Margaret (fot. Łukasz Jasiukowicz).

Margaret i Grubson w kolektywach na Wschodzie Kultury w Rzeszowie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera