„Uwielbiam tego typu wyzwania” – Mamadou & Sama Yoon na Innym Wymiarze

W 2014 roku Mamadou Diouf wraz z Grzegorzem Rytką powołali do życia zespół łączący muzykę świata, afrobeat i reggae z dźwiękami etnicznymi. Jako zespół Mamadou & Sama Yoon wystąpią w rozszerzonym składzie podczas Innego Wymiaru – białostockiej odsłony festiwalu Wschód Kultury.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Gościem Audycji Kulturalnych jest lider grupy – pochodzący z Senegalu Mamadou Diouf, który od lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej. W ramach międzygatunkowego projektu napisał teksty na płytę „Umbada”, które wykonuje w swoim ojczystym języku – wolof. Z artystą rozmawiamy o roli języka, międzykulturowości i sztuce, która znosi granice.

Zespół Mamdou & Sama Yoon wystąpi drugiego dnia Innego Wymiaru w Białymstoku – 20 sierpnia 2021 roku. Na scenie gościnnie pojawią się: Pablopavo, Ifi Ude, Magdalena Sobczak, Sylwia Świątkowska i Ewa Wałecka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program festiwalu Wschód Kultury, współorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, znajdą Państwo na stronie: http://www.edycje.innywymiar.bialystok.pl/2021/program/

Fot. Paulina Jędrzejczyk.

„Uwielbiam tego typu wyzwania” – Mamadou & Sama Yoon na Innym Wymiarze – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera