Kontrola Jakości: TENTENT – „Długa Noc / Blady Świt”

Warszawski zespół TENTENT pod koniec marca zaprezentował swój pierwszy album długogrający. Jak mówią w podcaście muzycy, na płycie znajdziemy np. disco rodem z lat 70. czy inspiracje takimi artystami jak David Bowie albo Marc Bolan.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Gośćmi Kontroli Jakości są Emil Litwiniec, Kuba Korzeniowski i Jan Wiśniewski. W rozmowie opowiadają o tym, jak przez ostatnie pięć lat zmienił się ich zespół. Drugie wydawnictwo przynosi zmianę kierunku ich muzycznych poszukiwań. Wcześniej inspiracje grupy TENTENT zahaczały o krautrock, surf rock czy garage.

„Jest tam pewna tęsknota za – może niepopularnym w dzisiejszych czasach – rozwiązywaniem utworów” – odpowiadają, pytani o nastrój albumu. Wśród skojarzeń, wokół których powstały utwory, wymieniają oddawanie się zabawie, zatracenie się, kontrolowany chaos. „Nasze serca biją w tamtych czasach” – przyznają, nawiązując do stylistycznych odniesień, ulokowanych w latach 70. i 80.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Ta Fala”, „Dorsia”, „Czyj to Sen”, „Odpłyń Już” z płyty „Długa Noc / Blady Świt” (Thin Man Records, 2023).

Kontrola Jakości: TENTENT – „Długa Noc / Blady Świt” – transkrypcja podcastu

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera