Kontrola Jakości: Paula & Karol „Lifestrange”

Piąty album zespołu Paula & Karol to płyta pełna ciepłych dźwięków stworzonych przez grupę, w której najważniejsza jest przyjaźń. O krążku „Lifestrange”, perypetiach związanych z wydawaniem muzyki i znaczeniu relacji rozmawiamy w tym odcinku Kontroli Jakości.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Część materiału z płyty powstała jeszcze przed wybuchem pandemii. Niektóre teksty zmieniały się w odpowiedzi na niełatwą sytuację, która dotknęła wszystkich. Krążek „Lifestrange” stał się więc zapisem wielorakich przeżyć. Jak mówią o nim twórcy, to dziwny album na dziwne czasy. W gitarowo-syntezatorowych brzmieniach udało im się zawrzeć emocje, którymi dzielą się ze słuchaczami. To płyta bliska, otulająca, intymna.

Gośćmi Martyny Matwiejuk w Kontroli Jakości są Paula Bialski i Karol Strzemieczny. Muzycy opowiadają o ewolucji ich twórczości i kulisach wydawania muzyki w świecie zdominowanym przez serwisy streamingowe. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z duetem!

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Safe from Harm” i „Good Old Days” z płyty „Lifestrange” zespołu Paula & Karol (Dynamite Platten, 2021).

Kontrola Jakości: Paula & Karol „Lifestrange” – transkrypcja podcastu

Zespół Paula & Karol

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera