Kontrola Jakości: Mała Orkiestra Dancingowa

„Wczesny Polski Pop” to drugi album Małej Orkiestry Dancingowej, kierowanej przez Noama Zylberberga. Znalazły się na nim utwory z lat 30. ubiegłego wieku w aranżacjach opracowanych na podstawie oryginalnych nagrań. O graniu przedwojennej muzyki rozmawiamy w kolejnym odcinku Kontroli Jakości.

W trzeciej dekadzie XX wieku muzyka nabiera nowego charakteru. „To czas, kiedy wszystko się zmienia. Oni szukają, oni jeszcze nie wiedzą do końca co to jest” – mówi w podcaście Noam Zylberberg. Jak tłumaczy, muzycy Małej Orkiestry Dancingowej nie wykonują tych utworów ze względu na poczucie nostalgii czy potrzebę przeniesienia się w czasie. To po prostu „świetnie skomponowana muzyka, którą warto grać”.

Materiał z płyty „Wczesny Polski Pop” został nagrany w składzie: Noam Zylberberg, Michał Górczyński, Michał Robak, Maurycy Idzikowski, Filip Mazur, Dagna Sadkowska, Zofia Endzelm, Olga Owczynnikow, Mikołaj Majkusiak, Andrzej Izdebski, Łukasz Owczynnikow, Krzysztof Szmańda.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Przechodzisz i nie widzisz mnie” oraz „Przeznaczenie” z płyty Małej Orkiestry Dancingowej „Wczesny Polski Pop” (wyd. własne, 2021).

Mała Orkiestra Dancingowa fot. Daniel Hawryluk
„Wczesny Polski Pop” (2021)

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Martyna Matwiejuk

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera