Kultura na 5 / Piotr Janowczyk: 100 lat polskiego komiksu

Polski komiks ma już 100 lat! Przez ten czas wydarzyło się w rozwoju tego gatunku bardzo wiele. Najnowszy odcinek „Kultury na 5” poświęcamy historiom obrazkowym. O wytypowanie najważniejszych i ulubionych komiksów poprosiliśmy Piotra Janowczyka – grafika, autora komiksów i murali, a także wykładowcę akademickiego.

Zapraszamy również do innego odcinka Audycji Kulturalnych poświęconego polskiemu komiksowi, w którym rozmawiamy z Mateuszem Szlachtyczem.

Mateusz Szlachtycz jest współautorem książki „Kapitan Żbik. Portret pamięciowy” i twórcą filmu dokumentalnego „W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u”. W rozmowie skupiliśmy się właśnie na czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, ale wspominamy też o polskim komiksie międzywojennym, z końcówki XX wieku i tym współczesnym. Szukaliśmy także odpowiedzi na pytanie, jakie komiksy mogą znajdować się na półkach Polaków.

Kultura na 5 / Piotr Janowczyk: 100 lat polskiego komiksu – transkrypcja podcastu

„Kultura na 5” to nowy video-blog Audycji Kulturalnych Narodowego Centrum Kultury. Będziemy w nim prezentować autorskie zestawienia pięciu najważniejszych wydarzeń lub wydawnictw różnych dziedzin kultury i sztuki.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Marek Horodniczy

redaktor naczelny

Zapisz się do Newslettera