Jakub Żytecki zagra na Dziedzińcu Kultury

Właśnie wrócił z amerykańskiej trasy koncertowej z Plinim i grupą Sungazer. Ma na swoim koncie trzy solowe albumy, choć jak przyznaje w rozmowie „kiedyś raczej chował się za wokalistę”. Z Jakubem Żyteckim rozmawiamy w tym odcinku Audycji Kulturalnych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„W pewnym okresie wchodzę w tryb gitarzysty, a potem wchodzę w tryb producenta czy kogoś, kto miksuje numery” – mówi w podcaście artysta. Szerokiej publiczności dał się poznać jako pasjonat i wirtuoz gitary elektrycznej. Pierwszy instrument dostał w wieku 12 lat. Jego ostatnia płyta to zbiór fascynacji metalem, ambientem i muzyką elektroniczną.

W audycji Jakub Żytecki przyznaje, że z natury nie jest liderem, ale projekt solowy jest jego sposobem na mierzenie się z tym. W najbliższy piątek, 28 lipca, artysta zagra na Dziedzińcu Kultury w towarzystwie basisty Michała Sarapaty oraz perkusisty Józefa Rusinowskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/dziedziniec-kultury/wydarzenia/jakub-zytecki-na-dziedzincu-kultury-28-07

W podcaście usłyszą Państwo fragmenty utworów „slot machines, fear of god”, „HEART” oraz „r a u m” Jakuba Żyteckiego z płyty „Remind Me” (2023).

Jakub Żytecki zagra na Dziedzińcu Kultury – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera