Izes: „Zawsze intrygowały mnie alternatywne i mroczne opowieści”

Izabella Sawicka ma na swoim koncie trzy płyty, wydane pod aliasem „Izes”. Jej art-popowa twórczość zabiera słuchaczy do onirycznego świata tajemnic.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Be still my heart, it will never end” – tak zatytułowany jest ostatni album Izes. Płyta ukazała się pod koniec ubiegłego roku, a jej dopełnieniem jest EP-ka z remiksami autorstwa Barry’ego Adamsona i Macieja Werka. Artyści stworzyli nowe wersje utworu „The girl, she needs somebody to love”.

„Kiedyś miałam takie myśli, między pierwszą a drugą płytą, żeby pokazać siebie z innej strony, tej bardziej piosenkowej. A jeśli chodzi o trzecią [płytę – przypis red.], ona dała mieszankę wszystkiego, co lubię” – mówi w podcaście Izes. Jej ostatni album to brzmienia trip-hopowe, rockowe, elektroniczne. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, z której dowiedzą się Państwo m.in. co przyniesie czwarty album artystki i jakie znaczenie ma w jej twórczości przenikanie się światów dźwięków i wizualności.

W audycji usłyszą Państwo fragmenty utworów „It will never end” i „Drop that bomb” z najnowszej płyty Izes, a także fragment remiksu Barry’ego Adamsona.

Izes: „Zawsze intrygowały mnie alternatywne i mroczne opowieści” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera