Heima, czyli „w domu”. Laureaci Soundedit Spotlight

Zespół muzyczny występuje na dobrze oświetlonej scenie.

Od czterech lat organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, wraz z Radiem Łódź, wspierają młodych twórców. Spośród najbardziej obiecujących zespołów, w drodze głosowania słuchaczy wybierany jest zwycięzca. W tym roku nagrodę Spotlight otrzymała alternatywna grupa Heima, o której usłyszą Państwo więcej w naszym podcaście.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Pod koniec 2017 roku Olga Stolarek, grywająca dotąd na łódzkich ulicach, postanowiła założyć zespół Heima. Zaczerpnięta z języka islandzkiego nazwa oznacza domową, ciepłą atmosferę. Te określenia nie wyczerpują nastroju budowanego przez młodych muzyków, choć z pewnością ich twórczość przywołuje emocje i bliskie relacje, które kojarzymy z domem. Brzmienie zespołu oscyluje pomiędzy singer-songwritingiem a alternatywą. Grupa ma za sobą koncerty w kraju i za granicą, zarówno te kameralne, jak i festiwalowe.

Wokalistka Olga Stolarek opowiada w Audycjach Kulturalnych o początkach Heimy i swoich inspiracjach muzycznych. Zapytaliśmy ją, czy młodym zespołom trudno jest dziś dotrzeć do szerszej publiczności oraz co według niej może pomóc w budowaniu swojego miejsca na scenie.

W naszym podcaście prezentujemy przedpremierowo fragment utworu „Nasz Koniec” z nadchodzącego debiutu fonograficznego Heimy oraz singiel „Milion Głupich Min”. Zapraszamy do słuchania!

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit jest współorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia odbył się m.in. premierowy koncert zespołu Voo Voo, który wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentował nowe aranżacje przebojów Marka Grechuty i Anawy. Więcej usłyszą Państwo w rozmowie z Wojciechem Waglewskim.

Heima, czyli „w domu”. Laureaci Soundedit Spotlight – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera