„Czułe Kontyngenty” zespołu KARAŚ/ROGUCKI

„Mamy jedno założenie, któremu jesteśmy wierni i któremu pozostaniemy wierni – jeśli przyszłość sprawi, że będzie działać dalej – będziemy pisać piosenki o miłości”. W podcaście rozmawiamy z Kubą Karasiem i Piotrem Roguckim. Ich druga płyta ukazała się 23 września.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Materiał na płytę „Czułe Kontyngenty” został nagrany w poszerzonym składzie. Oprócz duetu na albumie pojawiła się Wiktoria Jakubowska i Kamil Holden Kryszak. Utworom towarzyszy zdecydowanie więcej gitarowych brzmień. W rozmowie z Martyną Matwiejuk artyści opowiadają o tym, dlaczego zdecydowali się osadzić swoją muzykę w klipach utrzymanych w estetyce lat 80. Jak podkreśla Piotr Rogucki, wszystko było wtedy wolniejsze, trwalsze.

Niedługo po premierze ich pierwszej wspólnej płyty („Ostatni bastion romantyzmu”) wybuchła pandemia. Jak opowiadają w podcaście artyści, stanęli wówczas przed decyzją: „albo zapominamy, że taki projekt miał miejsce, albo zaczynamy pracować nad następnym materiałem”. Tak powstały „Czułe Kontyngenty”. „Pandemia miała bardzo duży wpływ na nasz kontakt i naszą pracę. Bardzo dbamy o relacje. O to, żeby to nie była sztuczna współpraca, tylko naturalna, która wypływa z przyjemności spotkania” – mówi w audycji Kuba Karaś. Zapraszamy do poznania kulis powstawania albumu!

W podcaście usłyszą Państwo fragmenty utworów „Brunatny”, „Zapasowy Tlen” i „Marianna” z płyty „Czułe Kontyngenty” (Kayax, 2022).

fot. Kasia Bielska.

„Czułe Kontyngenty” zespołu KARAŚ/ROGUCKI – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera