Catz ‘n Dogz: „Lubimy stawiać sobie poprzeczkę wysoko”

To pierwszy album w ich karierze nagrany w całości po polsku. Do jego stworzenia zaprosili artystów, którzy „zacierają granice między popem a muzyką niszową lub pokazali coś naprawdę nowego”. O płycie „Punkt” rozmawiamy z duetem Catz ‘n Dogz.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„To punkt przełomowy w naszej karierze, bo nigdy nie ośmieliliśmy się wyrażać swoich myśli po polsku” – mówią w audycji Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk. Na ich najnowszym albumie możemy usłyszeć m.in. schaftera, Krzysztofa Zalewskiego, Kayah czy Łonę. „Chcieliśmy, żeby to był album do słuchania” – przyznają artyści w podcaście.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o nagrywaniu płyty, graniu materiału na żywo i tworzeniu w języku ojczystym. W podcaście usłyszą Państwo fragmenty utworów z płyty „Punkt”: „Odnaleźć siebie” z Kayah i „Jestem” z Baaschem.

Zapis koncertu Catz ‘n Dogz i Klaudii Szafrańskiej w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Lotniczą Akademią Wojskową, mogą Państwo obejrzeć w serwisie YouTube.

Fot. Klaudyna Schubert

Catz ‘n Dogz „Lubimy stawiać sobie poprzeczkę wysoko” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera