„I love music” – najnowszy album Piotra Wyleżoła

„Jest to chyba szczyt moich osiągnięć, balansu między tym, co umiem, co wiem, a na ile potrafię o tym zapomnieć” – mówi w audycji Piotr Wyleżoł. Przy okazji premiery najnowszej płyty pianisty rozmawiamy także o komponowaniu i roli dydaktyki w życiu muzyka.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Na albumie „I love music” usłyszą Państwo osiem utworów w wykonaniu Piotra Wyleżoła (fortepian), Andy’ego Middletona (saksofon), Michała Barańskiego (kontrabas) oraz Ferenca Nemetha (perkusja). Sześć spośród nich to autorskie kompozycje pianisty, którego gościmy w tym odcinku Audycji Kulturalnych.

„Twórcze podejście jest nierozerwalną częścią mojego sposobu na spędzanie życia z muzyką” – przekonuje Piotr Wyleżoł. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z artystą.

Nagrania płyty poprzedziła trasa koncertowa, na której zaprezentowano repertuar albumu. Wydawnictwo ukazało się 23 lutego 2024 roku, a jego koproducentem jest Narodowe Centrum Kultury.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Tatras”, „I love music” oraz „Blue Hour” z płyty „I love music”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym mogą Państwo wygrać płytę w wersji kompaktowej. Konkurs trwa do 3 marca 2024 roku.

„I love music” – najnowszy album Piotra Wyleżoła – transkrypcja podcastu

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera