Janusz Kapusta o sztuce ostatecznej

Zapraszamy na rozmowę z twórcą wymykającym się wszelkim schematom: grafikiem, ilustratorem, malarzem, a także scenografem i wynalazcą jedenastościennej bryły. W połowie 2020 r., po niemal 40. latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych, postanowił wrócić do Polski. Jak dziś patrzy na sztukę? Jak polska kultura prezentuje się na tle kultury USA? Janusz Kapusta w podcaście odpowiada na te pytania.

Jako członek Rady Programowej Kordegardy, artysta dzieli się też swoimi przemyśleniami na temat Galerii Narodowego Centrum Kultury. Twórca mówi o swojej wizji na wykorzystanie tej przestrzeni wystawienniczej i porównuje ją do miejsc, w których sam wystawiał swoje prace.

Janusz Kapusta w rozmowie z Katarzyną Oklińską mówi o sztuce ostatecznej, do której dąży. Twierdzi, że to, co piękne może być dobre i prawdziwe, dlatego chciałby w przyszłości ułożyć równanie matematyczne. Czy może się to udać?

Polecamy też Państwu wysłuchanie podcastów o wystawach prezentowanych w Kordegardzie. W zeszłym roku były to m.in.:

Wiele wystaw prezentowanych w Kordegardzie można też zobaczyć wirtualnie.

Na zdjęciu głównym fragment instalacji Janusza Kapusty z wystawy „Triumf”, która odbyła się w Kordegardzie (fot. Rafał Kudyba).

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Katarzyna Oklińska

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera