Twórczość wirtualnie. O Roczniku Kultury Polskiej 2020

Okładka czasopisma, na granatowym tle znajduje się biały wielokąt, na nim jest napisane: 2020, rocznik kultury polskiej"

Jak poradziła sobie polska kultura w czasie pandemii? Wiele osób próbowało odpowiadać na to pytanie, jednak niewiele zrobiło to w tak przejrzysty, usystematyzowany i wnikliwy sposób jak twórcy Rocznika Kultury Polskiej 2020, czyli kolejnego tomu czasopisma Narodowego Centrum Kultury. To jedyne wydawnictwo w naszym kraju, które w tak szeroki sposób analizuje pandemiczny rok w kontekście sztuki.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Jakiej pomocy państwo udzieliło twórcom? Czy pieniądze przyznane beneficjentom z programu „Kultura w sieci” były wystarczające? Jak instytucje poradziły sobie z przejściem na zdalny system pracy? I w końcu, czy odbiorcy byli gotowi na taką zmianę? Między innymi na te pytania odpowiedzi znajdą Państwo w Roczniku Kultury Polskiej 2020. Na wiele z nich odpowiadają też nasi goście: dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski, redaktor merytoryczna tomu z Działu Badań i Analiz NCK Kamila Węglarska i zastępczyni kierownika tego samego działu Grażyna Pol.

Rocznik Kultury Polskiej 2020 jest dostępny do bezpłatnego pobrania w sklepie NCK. Czasopismo można też bezpłatnie zamówić w formie drukowanej, również w sklepie NCK.

Twórczość wirtualnie. O Roczniku Kultury Polskiej 2020 – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera