Piosenka prawdę ci powie II – Myslovitz „Długość dźwięku samotności”

Okładka albumu przedstawia członków zespołu – pięciu mężczyzn, którzy lecą nad górami i trzymają się swoich instrumentów.

Premiera „Miłości w czasach popkultury” była wielkim wydarzeniem w polskim show-biznesie. Nie tylko dlatego, że oto ukazywała się najważniejsza na naszym rynku płyta, nawiązująca do estetyki brit-popu, ale także dlatego, że była ona niezwykle oryginalną interpretacją tego szalenie modnego pod koniec XX wieku gatunku. Do tego, zdjęcie na okładkę przygotował sam Ryszard Horowitz – wielka postać światowej fotografii. Wszystkie te fakty wraz z dobrą promocją, przyczyniły się do sukcesu artystycznego i komercyjnego czwartej płyty studyjnej zespołu Artura Rojka. Najbardziej znanym utworem, który zresztą był pierwszym singlem z tego klasycznego już dziś albumu, jest „Długość dźwięku samotności”. Dlaczego jego tytuł brzmi tak dziwnie? Jaka jest historia nagrywania całego albumu? Posłuchajcie, jak opowiada o tym wszystkim Bartek Koziczyński.

Zapraszamy do słuchania.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Po dłuższym czasie Audycje Kulturalne wracają do omawiania historii polskiej piosenki. Tym razem najważniejsze utwory ostatnich 40 lat omówi związany z „Teraz Rockiem” i Polskim Radiem – Bartek Koziczyński. Przypomnijmy: w na przełomie 2017 i 2018 roku wyemitowaliśmy dziewięć odcinków cyklu „Piosenka prawdę ci powie„. Okoliczności powstania i wpływ na popkulturę kilku ważnych utworów (m.in. Aya RL, Kultu, Lecha Janerki czy Maanamu) przybliżył wtedy słuchaczom Grzegorz Brzozowicz. Możecie posłuchać ich klikając TUTAJ.

Piosenka prawdę ci powie II – Myslovitz „Długość dźwięku samotności” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera