Piosenka prawdę ci powie II – T.Love „King”

Okładka albumu, po prawej stronie znajdują się dwa nachodzące na siebie wielokąty z napisem: „T’Love” w środku. W tle znajduje się sarkofag faraona obok niego po lewej stronie widnieją symbole piorunów.

T.Love jest jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 90. Wprawdzie jego korzenie tkwią jeszcze w poprzedniej dekadzie, ale największy sukces komercyjny zespół Muńka Staszczyka osiągnął już po przełomie 1989 roku. „King” – obok „Warszawy” i „Chłopaki nie płaczą” – to bodaj najbardziej rozpoznawalny przebój tej grupy. Tekst inspirowany jest wydarzeniami z rodzinnego miastem wokalisty – Częstochowy. O kulisach powstania tej piosenki, a także o albumie pod tym samym tytułem, który ukazał się w 1993 roku, w kolejnym odcinku cyklu „Piosenka prawdę ci powie” opowie Bartek Koziczyński.

Zapraszamy do słuchania.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Po dłuższym czasie Audycje Kulturalne wracają do omawiania historii polskiej piosenki. Tym razem najważniejsze utwory ostatnich 40 lat omówi związany z „Teraz Rockiem” i Polskim Radiem – Bartek Koziczyński. Przypomnijmy: w na przełomie 2017 i 2018 roku wyemitowaliśmy dziewięć odcinków cyklu „Piosenka prawdę ci powie„. Okoliczności powstania i wpływ na popkulturę kilku ważnych utworów (m.in. Aya RL, Kultu, Lecha Janerki czy Maanamu) przybliżył wtedy słuchaczom Grzegorz Brzozowicz. Możecie posłuchać ich klikając TUTAJ.

Piosenka prawdę ci powie II – T.Love „King” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera