Mistrzowie mówią: Muniek Staszczyk

Muniek Staszczyk – wokalista, autor tekstów, założyciel kilku zespołów. Jest twórcą i liderem T.Love’u, który powołał do życia w 1982 roku. Jedna z najważniejszych postaci polskiego rocka.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Staszczyk, w którego tekstach odnajduje się kolejne pokolenie słuchaczy, jest bardzo otwartym i szczerym rozmówcą. Z dystansem patrzy na życie, a o swoich doświadczeniach opowiada z nostalgią i rock’n’rollowym poczuciem humoru.

W cyklu „Mistrzowie mówią” rozmawiamy o ważnych momentach w jego karierze: pierwszej kasecie, pierwszym wyjeździe do Londynu, pierwszej piosence T. Love usłyszanej w radiu i pierwszym koncercie po wylewie krwi do mózgu, jakiego artysta doznał w 2019 roku. Muniek wspomina pierwszy magnetofon szpulowy – prezent od ojca i częstochowskie podwórko, na którym wymyślił „chłopacki” band. Zespół, który będzie paczką kupli, przyjaciół, świetną załogą; zespół, który następne 40 lat będzie jedną z najważniejszych kapel rockowych w Polsce.

T.Love wydał dotychczas 15 albumów i dwukrotnie zawieszał działalność – w 1989 roku, kiedy lider wyjechał do Londynu w celach zarobkowych, oraz w 2017 roku kiedy – jak powiedział Audycjom Kulturalnym – zespół „doszedł do ściany”.

W zeszłym roku obchodzili 40–lecie istnienia. W tym roku, 5 listopada, Muniek będzie świętował 60. urodziny. Jak artysta radzi sobie z upływem czasu? Z całą pewnością plany jubileuszowe Muńka mogą niektórych zaskoczyć…

„Nie czułem się nigdy częścią estrady. Czuję się starym odbiornikiem emocji, którą przekazuje ludziom” – mówi gość Audycji Kulturalnych. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Artysta wystąpił w sierpniu na Dziedzińcu Kultury – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

Mistrzowie mówią: Muniek Staszczyk – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera