„Jazz w Piwnicy pod Baranami: 25 lat Summer Jazz Festival Kraków”

Muzyka jazzowa w krakowskiej piwnicy rozbrzmiewa już od ponad 25 lat. To kultowe miejsce związane ze sztuką stało się przestrzenią idealną do powstania Summer Jazz Festival Kraków.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Festiwal świętujący ćwierćwiecze obfituje w wiele barwnych anegdot. Naszym gościem jest autor książki oraz dyrektor wydarzenia – Witold Wnuk, który opowiada o początkach jazzu, atmosferze Krakowa i wyjątkowych postaciach związanych z festiwalem.

Publikację przypominamy w związku z nadchodzącym Jazz Prudnik Festival 2021, objętym patronatem Narodowego Centrum Kultury. 7 sierpnia 2021 będzie można spotkać się tam z Witoldem Wnukiem na spotkaniu autorskim.

W podcaście zapraszamy Państwa w kameralną podróż do przeszłości! Wszystkich zainteresowanych muzyką jazzową zachęcamy również do wysłuchania rozmowy z Janem Ptaszynem Wróblewskim, który opowiedział nam o początkach swojej muzycznej drogi. O polskim jazzie lat 50. usłyszą Państwo także w cyklu „Muzyka wolności”, realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w związku z setną rocznicą urodzin Leopolda Tyrmanda.

„Jazz w Piwnicy pod Baranami 25 lat Summer Jazz Festival Kraków” – transkrypcja podcastu

Grafiki dzięki uprzejmości Summer Jazz Festival Kraków i Narodowego Centrum Kultury.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera