„Jazz w Piwnicy pod Baranami: 25 lat Summer Jazz Festival Kraków”

Muzyka jazzowa w krakowskiej piwnicy rozbrzmiewa już od ponad 25 lat. To kultowe miejsce związane ze sztuką stało się przestrzenią idealną do powstania Summer Jazz Festival Kraków.

Festiwal świętujący ćwierćwiecze obfituje w wiele barwnych anegdot. Naszym gościem jest autor książki oraz dyrektor wydarzenia – Witold Wnuk, który opowiada o początkach jazzu, atmosferze Krakowa i wyjątkowych postaciach związanych z festiwalem.

Publikację przypominamy w związku z nadchodzącym Jazz Prudnik Festival 2021, objętym patronatem Narodowego Centrum Kultury. 7 sierpnia 2021 będzie można spotkać się tam z Witoldem Wnukiem na spotkaniu autorskim.

W podcaście zapraszamy Państwa w kameralną podróż do przeszłości! Wszystkich zainteresowanych muzyką jazzową zachęcamy również do wysłuchania rozmowy z Janem Ptaszynem Wróblewskim, który opowiedział nam o początkach swojej muzycznej drogi. O polskim jazzie lat 50. usłyszą Państwo także w cyklu „Muzyka wolności”, realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w związku z setną rocznicą urodzin Leopolda Tyrmanda.

Grafiki dzięki uprzejmości Summer Jazz Festival Kraków i Narodowego Centrum Kultury.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera