Mistrzowie mówią: Grażyna Auguścik

Piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i producentka, jedna z najciekawszych postaci światowego jazzu, obecna na muzycznej scenie od ponad czterech dekad – Grażyna Auguścik.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Z artystką spotykamy się przy okazji jej przyjazdu na piątą edycję Festiwalu Eufonie, na którym wystąpiła jako gość specjalny Bester Quartet. Wokalistka opowiada o inspirującej, wieloletniej przyjaźni z liderem kwartetu Jarosławem Besterem, którego uważa za jednego z najlepszych akordeonistów świata.

Spotkanie w Audycjach Kulturalnych jest okazją do rozmowy o przełomowych momentach kariery Grażyny Auguścik. Artystka wraca myślami do debiutanckiej płyty „Sunset Sunrise”, wydanej w 1988 roku, do albumu inspirowanego twórczością Witolda Lutosławskiego, a także najbardziej lubianej przez nią samą płyty „River”, która zachwyciła krytykę muzyczną w Stanach Zjednoczonych.

Jej wyjazd do USA miał trwać rok, tymczasem mija już od niego 35 lat. Artystka opowiada, za co kocha Polskę oraz swój drugi dom za oceanem. W rozmowie usłyszymy również o pierwszym amerykańskim jam session, wspólnych planach artystycznych z Urszulą Dudziak i najnowszej płycie, pt. „2 the Light”.

„Jestem częścią podziemnego nurtu. To jest dla mnie bardzo ciekawe. Najważniejsze, żeby trwać przy swoich marzeniach” – mówi Audycjom Kulturalnym Grażyna Auguścik.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

fot. Kasia Jarosz

Mistrzowie mówią – Grażyna Auguścik – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera