II Forum Pracuj w Kulturze. Młodzi na rynku pracy

Nowe kierunki rozwoju w sektorze kultury, potrzeby pracodawców i pokolenie Z jako najmłodsi pracownicy na rynku – to niektóre tematy drugiej odsłony spotkania profesjonalistów i praktyków branży kultury. Forum organizowane przez Narodowe Centrum Kultury w tym roku gościło w lubelskim Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Dwa dni spotkań, warsztatów, prelekcji i debat. Wskazówki dotyczące procesu rekrutacji i inspirujące prelekcje ludzi kultury. Za nami II Forum Pracuj w Kulturze, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Młodzi na rynku pracy”. Organizatorzy postawili przede wszystkim na komunikację pracodawców i instytucji kultury z pracownikami, którzy w branży stawiają pierwsze kroki.

O potrzebie wsłuchania się w głos młodych mówił prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Tegoroczne spotkanie w przestrzeni Chatki Żaka zorganizowano we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Istotę współdziałania podkreślał prof. Radosław Dobrowolski, rektor uczelni, a Izabela Pastuszko, dyrektor Chatki Żaka, zwracała uwagę na dynamiczne zmiany całego sektora kultury.

Wśród prelegentów Forum znaleźli się m.in. Aleksandra Kulińska z Infuture Institute, Adam Przeździęk, CEO Mediafeed, dr hab. Rafał Muster z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kompozytor i dyrygent Adam Sztaba. W podcaście usłyszą Państwo w jakim kierunku podąża współczesny model zatrudnienia i jak na rynku pracy odnajdują się przedstawiciele pokolenia Z.

Wypowiedzi organizatorów i prelegentów dzięki uprzejmości dziennikarzy lubelskiego Radia Centrum.

Fot. Karol Samborski.

II forum Pracuj w Kulturze. Młodzi na rynku pracy – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera