„Dla każdego Warszawa wygląda inaczej”. Festiwal Otwarte Mieszkania

To już dziesiąta odsłona wydarzenia, dzięki któremu niedostępne na co dzień przestrzenie otwierają drzwi. O wspaniałych spotkaniach, nieznanych dotąd historiach i o tym, co wydarzy się w maju rozmawiamy z organizatorką Festiwalu Otwarte Mieszkania – Klaudią Obrębską.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Zobaczenie chociaż jednego oryginalnego mieszkania przedwojennego cieszy jak odnalezienie skarbu” – mówi gość Audycji Kulturalnych. Uczestnicy dotychczasowych odsłon festiwalu mieli okazję odkryć Warszawę wielu kultur, wejść do prywatnych mieszkań i pracowni oraz poznać ich lokatorów. To właśnie spotkanie z drugim człowiekiem jest najważniejszym aspektem wydarzenia.

Z audycji dowiedzą się Państwo co skrywa willa Brukalskich, czym był „luks” i kto oprowadzał po mieszkaniu Krzysztofa Komedy. Klaudia Obrębska wspomina również o mieszkańcach przedwojennych kamienic warszawskich: „Bardzo często, kiedy rozmawiam z ludźmi, którzy mieszkają w tych kamienicach, oni są z nich dumni, oni zaczynają mi o nich opowiadać, oni znają historię tych kamienic dużo lepiej niż niejeden historyk sztuki”. Zapraszamy do słuchania!

Festiwal Otwarte Mieszkania odbywa się w dniach 21-22 maja oraz 28-29 maja 2022 r. Szczegóły znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/FestiwalOtwarteMieszkania

„Dla każdego Warszawa wygląda inaczej”. Festiwal Otwarte Mieszkania – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera