„Nie trzeba się dobrze znać, by wspólnie tworzyć muzykę”. Smolik i Kev Fox

Podczas festiwalu „Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury” w Rzeszowie, twórcy jednego z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych duetów na polskiej scenie muzycznej, wystąpili wspólnie z Aliną Pash – eksperymentującą z folkiem ukraińską piosenkarką i raperką. Jak sami przyznali, było to duże, ale satysfakcjonujące wyzwanie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Smolik, polski producent i multiinstrumentalista, ma na swoim koncie współprace z największymi osobistościami polskiej muzyki. W jego dyskografii znajdują się płyty nagrane m.in. z Myslovitz, T.Love, Katarzyną Nosowską, Anią Dąbrowską czy Dawidem Podsiadło. Z angielskim wokalistą Kevinem Foxem wydał w 2015 r. album „SMOLIK//KEV FOX”, która zyskała status platynowej i została dwukrotnie uhonorowana Fryderykiem.

Na scenie w Parku Sybiraków w Rzeszowie wystąpili razem z Aliną Pash, piosenkarką i raperką, w której twórczości mocno wybrzmiewają wątki etniczne. Spotkanie z artystką było dla duetu pierwszą próbą zmierzenia się z melodiami słowiańskimi. Szczególnym wyzwaniem było to dla Foxa. Ze względu na pochodzenie bliższa jest mu tradycja celtycka.

Smolik i Kev Fox są w przededniu wydania swojej drugiej wspólnej płyty, która ma się ukazać we wrześniu.

O swoich doświadczeniach związanych z współpracą z ukraińską artystką i tworzenia z nią kolektywu na rzeszowskiej scenie, opowiedzieli na kilka godzin przed rozpoczęciem koncertu.

Tego dnia na scenie pojawiła się także Daria ze Śląska. Rozmowy z nią możecie posłuchać tutaj.

Fot. Sebastian Augustyn / Estrada Rzeszowska

„Nie trzeba się dobrze znać, by wspólnie tworzyć muzykę”. Smolik i Kev Fox – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera