Daria ze Śląska: „Pisanie jest dla mnie najważniejsze”

Koncert główny festiwalu „Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury” w Rzeszowie otworzyła Daria ze Śląska. Artystka podbiła polską scenę muzyczną w zeszłym roku, singlem „Faulstart albo faul”. W kwietniu ukazała się jej debiutancka płyta „Daria ze Śląska tu była”, która porusza nie tylko brzemieniem, ale także osobistymi tekstami pisanymi przez artystkę.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Daria Marcinkowska jest obecna na muzycznej scenie od 2014 r i występów w duecie The Party is Over. Elektroniczne brzmienia przeniosła do swojego solowego projektu czyli Darii ze Śląska. W mrocznym wydaniu można je usłyszeć m.in. w utworze „Dziewczyna z tatuażem”, którego teledysk powstał we współpracy z Kortezem.

W zeszłym roku koncert główny Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie otworzył występ Kaśki Sochackiej. Rozmowy z nią możecie posłuchać tutaj.

Daria ze Śląska nie tylko samodzielnie komponuje swoje utwory, ale także pisze teksty. Nie ukrywa, że właśnie to jest dla niej najważniejsze. Ich siłą jest autentyczność, duży ładunek emocjonalny i bezkompromisowe czerpanie z własnych doświadczeń i wspomnień. Wokalistka twierdzi, że gdyby nie muzyka, zostałaby autorką powieści science-fiction lub zajmowała się storytellingiem (ukończyła studia historyczne, a do niedawna pracowała w branży IT).

Rozmowę z Darią ze Śląska udało się zarejestrować jeszcze przed koncertem, tuż po próbie generalnej przed piątkowym koncertem. Mimo zmęczenia i natłoku obowiązków przyznała, że koncertowanie i kontakt ze słuchaczami jest dla niej jednym z najcenniejszych elementów pracy artystycznej.

Fot. Sebastian Augustyn / Estrada Rzeszowska

Daria ze Śląska: „Pisanie jest dla mnie najważniejsze” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera