„W sztuce lubię mieć coś do powiedzenia”. Rozmowa z Ifi Ude

Ifi Ude jest polsko-nigeryjską artystką multidyscyplinarną – śpiewa, pisze teksty, komponuje a także występuje w teatrze. Wydała do tej pory dwie płyty: debiutancką „Ifi Ude” w 2013 r. oraz „Ludevo” w 2021r. Już w piątek zagra koncert na scenie „Dziedzińca Kultury”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Cechą charakterystyczną twórczości Ifi Ude jest wielokulturowość i niestrudzone poszukiwanie sposobów na łączenie pozornie odległych motywów: folku z elektroniką, polskich i słowiańskich brzmień tradycyjnych z afrykańskimi korzeniami.

Nieodłącznym elementem jej muzycznej kariery są koncerty. Jak sama przyznaje, każdy z nich jest niepowtarzalny i ma inną energią. Często pojawia się na festiwalach: polskich oraz zagranicznych. Występy podczas Art Geni Festival w Gruzji, zaowocowały fascynacją gruzińskimi melodiami ludowymi, które można usłyszeć w jej kompozycjach.

W piątek 12 sierpnia 2022 r. wystąpi na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach letniego cyklu koncertów NCK „Dziedziniec Kultury”. Od początku lipca na scenie „Dziedzińca” zagrało wielu uznanych artystów, wśród nich m.in. zespół Błoto, z którym rozmawialiśmy w jednym z naszych podcastów.

W audycji wykorzystaliśmy utwory Ifi Ude „Miłościoszczelny” oraz „Gdy dorosnę”.

„W sztuce lubię mieć coś do powiedzenia”. Rozmowa z Ifi Ude – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera