Opowiastki językowe – odcinek 1.

„Opowiastki językowe” to 10-odcinkowe słuchowisko edukacyjne, w którym obok trójki głównych bohaterów ważną rolę odgrywa język polski. W sceny z życia codziennego pewnej rodziny wpleciono rozważania na temat najczęstszych błędów językowych. Scenariusz napisał Marcin Pałasz, a główne role zagrali Radosław Pazura, Dorota Chotecka-Pazura oraz Bernard Lewandowski. Produkcja: Polskie Radio.

Słuchowisko będzie emitowane w radiowej Jedynce o godz. 19.28 od poniedziałku do piątku w okresie 4-8 grudnia i 11-15 grudnia. Kolejne odcinki będą umieszczane również na naszej stronie.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia „Opowiastek językowych”!

„Opowiastki językowe” to 10-odcinkowe słuchowisko edukacyjne, w którym obok trójki głównych bohaterów ważną rolę odgrywa język polski. W sceny z życia codziennego pewnej rodziny wpleciono rozważania na temat najczęstszych błędów językowych. Scenariusz napisał Marcin Pałasz, a główne role zagrali Radosław Pazura, Dorota Chotecka-Pazura oraz Bernard Lewandowski. Produkcja: Polskie Radio na zlecenie Narodowego Centrum Kultury.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

 1. Znakomite! Znajduje tylko odc 1. Jak moge dotrzec do nastepnych? Dziekuje – Grzegorz Kurek

  1. Cieszymy się niezmiernie, Panie Grzegorzu!

   Kolejne odcinki „Opowiastek językowych” będą pojawiać się u nas wraz z nastaniem nowego roku. Tymczasem zachęcamy do innego językowego słuchowiska, które można znaleźć na naszej stronie – do „Języka Giętkiego”!

   Pozdrawiamy serdecznie,
   Zespół Audycji Kulturalnych

 2. Przepiękne słuchowisko. Wykorzystam przy okazji lekcji polskiego z moim synem. Pozdrawiam serdecznie z Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera