Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej


„Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej, organizowane przez Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie, ma na celu prezentację artystycznego potencjału ośrodków akademickich z całego kraju, integrację środowiska oraz analizę zjawiska kultury studenckiej w realiach XXI wieku. Partnerem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury”.

W podcaście rozmawiamy o wydarzeniu w kontekście idei jego powstania, historii kształtowania się kultury studenckiej oraz połączeń między biznesem i kulturą. Naszymi gośćmi są: Izabela Pastuszko – pomysłodawczyni wydarzenia, pełnomocnik rektora do spraw Forum Kultury Studenckiej, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka, profesor Jan Pomorski – historyk i nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych oraz Przemysław Mrowiński – student psychologii, prezes Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Teatrologów UMCS, zaangażowany w działalność Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka.

Wydarzenie jest okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami oraz przedstawicielami różnych dziedzin kultury. Na Forum składa się wiele debat, warsztatów, wystaw oraz występów artystycznych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://bit.ly/3G179JL

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera