Kaśka Sochacka: „W czasie koncertów przenoszę się do momentów, o których śpiewam”.


Koncert Kaśki Sochackiej otworzył tegoroczny festiwal Wschód Kultury w Rzeszowie. Tuż po zejściu ze sceny, artystka opowiedziała o tym, co czuje w czasie koncertów, o swoich planach na najbliższe miesiące a także podsumowała rok, który upłynął od premiery jej płyty „Ciche dni”.

Kaśka Sochacka to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jak sama przyznaje, są bardzo osobiste, a inspiracją do ich powstania są własne doświadczenia i obserwacje codzienności. Sukces, jakim jest ogólnopolska popularność, występy na najważniejszych muzycznych festiwalach w Polsce oraz nagrody, w tym dwa przyznane w tym roku Fryderki, nie przyszedł jednak łatwo. Artystka wystąpiła dwukrotnie w programach typu talent show, po raz pierwszy w 2010 r. Po dekadzie jej piosenka „Wiśnia” zajęła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej Trójki.

Muzyka Sochackiej to połączenie muzyki alternatywnej i melodyjnego indie popu. Album „Ciche dni” otrzymał Fryderyka za najlepszy polski album w tym właśnie gatunku.

Kaśka Sochacka wielokrotnie nagrywała piosenki w duetach: na swoim koncie ma występy z Dawidem Podsiadło, Vito Bambino czy Kortezem.

Relacje z poprzednich edycji festiwalu znajdziecie m.in. tu (Grubson i Margaret) oraz tu (Wschód Kultury).

W podcaście wykorzystano utwory „Trochę tu pusto” oraz „Boję się o Ciebie”.

fot. Sebastian Augustyn – Estrada Rzeszowska / materiały promocyjne

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera