Inspiracje na wyciągnięcie ręki

„Lokalne Inspiracje III – Odkryj swój skarb” to konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, zachęcający do kulturotwórczych działań w mniejszych miejscowościach. Dzięki takim aktywnościom, w życie danej gminy i regionu są angażowani mieszkańcy różnych pokoleń. Inicjatywy pozwalają odkrywać dobrze znane im miejsca i spoglądać na nie z innej perspektywy.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Projekt „Tropy i cienie” był realizowany przez Gminne Centrum Kultury w Dobroszycach oraz Fundację Ważka. W jego ramach mieszkańcy byli zaproszeni do poznawania, odkrywania i dokumentowania dobroszyckich zabytków. Ewa Mielcarek opowiedziała o efekcie projektu oraz o planach jego kontynuacji. W ramach finału „Tropy i cienie” powstał również film poświęcony idei projektu oraz trzy podcasty – o Dobroszycach, Dobrzeniu i Siekierowicach.

Aleksandra Stempińska z Muzeum Pojezierza Myśliborskiego opowiedziała o projekcie „Kurka na talerzu. Ceramiczne dziedzictwo Myśliborza”. Miał on na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat nowożytnego warsztatu ceramicznego i kaflarskiego, działającego w Myśliborzu od XV do XIX wieku. Uczestnicy mogli odkryć historyczne powiązania ceramiki i ziemi myśliborskiej. „Kurka na talerzu” to nie tylko przypomnienie działalności dawnego warsztatu, ale również symboliczny powrót do produkcji ceramiki.

Zapraszamy na stronę Narodowego Centrum Kultury, by zapoznać się bliżej z resztą projektów.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki- transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera