Dizajn w formie – figurka „Dziewczyna siedząca”

Czwarty odcinek cyklu o historii polskiego wzornictwa jest poświęcony figurce projektu Henryka Jędrasiaka. Porcelanowa rzeźba „Dziewczyna siedząca”, reprezentująca styl new look, została zaprojektowana w 1958 roku.
W podcaście usłyszą Państwo m.in. o V Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów. Dr Krystyna Łuczak-Surówka opowie także powojennym języku nowoczesności i potrzebie posiadania sztuki. A co sam Henryk Jędrasik mówił o dekoracji? Zapraszamy do słuchania!

Poprzednie odcinki cyklu:
Willa pod Jedlami
Zamek Prezydenta RP w Wiśle
Cukiernica „Kula”

Kolejna odsłona „Dizajnu w fomie” w następną niedzielę, o godz. 10:00 na wwww.audycjekulturalne.pl. Serię podcastów zilustrował Adam Kosik.

O autorce:
Historyczka i krytyczka designu. Wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doktorka nauk humanistycznych. Designem nie leczy, a zaraża. Bada to, w co wierzy, czyli moce designu ukryte w wartościach i emocjach. Autorka wielu publikacji, jurorka w konkursach designu 3D, kuratorka wystaw. Niezależna konsultantka projektów wizerunkowych i wdrożeniowych oraz strategii dla firm i instytucji. Kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Prywatnie miłośniczka okładów z żywych futer, samochodów i magii codzienności. Nieustannie powtarza, że najważniejsze to widzieć a nie tylko patrzeć.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Krystyna Łuczak-Surówka

historyczka i krytyczka designu

Zapisz się do Newslettera