Dizajn w formie – Zamek Prezydenta RP w Wiśle


W drugim odcinku cyklu o historii polskiego dizajnu, dr Krystyna Łuczak-Surówka zaprasza Państwa do rezydencji prezydenckiej w Wiśle.

Obiekt wybudowano w latach 1929-1930. Działający do dziś, a także otwarty dla turystów budynek bez wątpienia jest perłą w historii rodzimego projektowania. Z podcastu dowiedzą się Państwo, co kryją jego wnętrza. Autorka opowie również o realiach, w których przyszło tworzyć projektantom II poł. lat dwudziestych. Zapraszamy do słuchania!

Pierwszy odcinek cyklu „Dizajn w formie” poświęcony był Willi pod Jedlami.

Ilustracje do cyklu wykonał Adam Kosik.

O autorce:
Historyczka i krytyczka designu. Wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doktorka nauk humanistycznych. Designem nie leczy, a zaraża. Bada to, w co wierzy, czyli moce designu ukryte w wartościach i emocjach. Autorka wielu publikacji, jurorka w konkursach designu 3D, kuratorka wystaw. Niezależna konsultantka projektów wizerunkowych i wdrożeniowych oraz strategii dla firm i instytucji. Kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Prywatnie miłośniczka okładów z żywych futer, samochodów i magii codzienności. Nieustannie powtarza, że najważniejsze to widzieć a nie tylko patrzeć.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Krystyna Łuczak-Surówka

historyczka i krytyczka designu

Zapisz się do Newslettera