BohaterON – włącz historię!

„Cieszę się niezmiernie z tej szczególnej nagrody, jaką jest BohaterON. Narodowe Centrum Kultury od lat angażuje się w popularyzację ważnych wydarzeń i bohaterów polskiej historii poprzez sztukę, literaturę, muzykę, działania edukacyjne” – mówi prof. Rafał Wiśniewski – dyrektor NCK.

25 października 2021 roku wręczono Nagrody BohatrerON. 21 laureatów otrzymało statuetki w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. W każdej z nich przyznano trzy wyróżnienia: brązowego, srebrnego i złotego BohaterONa. Gośćmi honorowymi byli Powstańcy Warszawy, którzy podczas uroczystości otrzymali kartki i listy z życzeniami w ramach akcji BohaterON.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z trzema laureatami w różnych kategoriach: Anną Kruszyńską – redaktor prowadzącą portalu dzieje.pl, Łukaszem Owczynnikowem – kontrabasistą Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz prof. Rafałem Wiśniewskim – dyrektorem Narodowego Centrum Kultury. Zapraszamy do słuchania!

BohaterON- włącz historię! – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera